Alüminyum Emniyetli Korkuluk
2 Aralık 2017
Alüminyum Jaluzi Bölmeler
2 Aralık 2017

ALÜMİNYUM FOTOSELLİ KAPILAR

Fotoselli kapı teknik özellikleri

1. Fotoselli kapı tüm hareketlerini kendisi kontrol edebilmeli, yüksek hızdan yavaş hıza geçmesi yumuşak olmalıdır, ani ve sert hareketlere izin vermemelidir. Her türlü kullanım hatalarından kaynaklanacak arızalara karşı kendini koruyabilmelidir. (kısa devre vb.)
2. Otomatik açma-kapama, iç radar iptal, dış radar iptal, kış konumu, tamamen kapalı, tamamen açık, gibi kullanıcı fonksiyonlarına sahip fonksiyon seçici butonu bulunmalıdır.
3. Açılma ve kapanma hızları, açılmada ve kapanmada frenleme, açık kalma süresi gibi ayarlar trimpotlar ile ayarlanabilmelidir.
4. Radar, buton vb. açma sistemleri ile açılıp otomatik olarak kapanmalıdır. Ayrıca tek radar iptal ve tam kapalı konumda iken elle açılmak istendiğinde motor kapama yönünde iterek kapı açılmamalı ayrıca kontrol panel üzerinde ayrı bir buton girişi bulunmalı istenirse dışarıdan uzaktan kumanda ve şifre paneli ile açabilme özelliği bulunmalı.
5. Acil açılma özelliği olmalı, yangın durumunda açılmalı ve açık beklemelidir.
6. Kapı motoru ve şasesi tek kanat 1200 mm açılabilecek güç ve kapasitede olmalıdır.
7. Açma-kapama hızı tek kanat kapılar için 20 cm/s ile 57 cm/s, çift kanat kapılar için 40 cm/s ile 120 cm/s arası ayarlanabilmeli ve ayrıca açılma hızı ve kapanma hızı ayrı ayrı ayarlanabilmelidir.
8. Açık kalma süresi 0 - 4 sn. ayarlanabilmelidir.
9. Taşıma kapasitesi iki kanat için 250 kg. olmalıdır.
10. Besleme voltajı 220 - 230 volt arası olmalıdır. Ayrıca 200 volt ile 260 volt arası çalışabilecek voltaj düzenleme ünitesi bulunmalı ve yerinde yapılacak testlerde 24 volt kısa devre edildiği zaman kontrol paneli kendini koruma altına almalı kısa devre kalkınca ünite tekrar çalışmaya devam edebilmelidir.
12. Çalışma sürekliliği % 100 olmalıdır.
13. Alüminyum kanatların kendinden kilitlemeli orijinal kapakları bulunmalıdır. Bakım yapılması gerektiğinde kapaklar yerinden sökülebilmelidir.
14. Kapının elektronik sistemi kapalı bir kutu içinde korumalı olmalıdır.
15. Kapı açılma yada kapanma sırasında önde veya arkada bir engelle karşılaştığında ( radar ve fotosellerin dışında ) otomatik hareketini geri almalıdır.
16. Kapı elektrik kesintilerinde en az 250 defa çalışabilecek akü sistemine sahip olmalıdır. Ayrıca çalışma süresi ek akü takviyesi ile 1250-2000’e de çıkarılabilecektir. Akü boşaldıktan sonra veya enerji kapatıldığı zaman manuel olarak rahat açılıp kapatılabilecek olup elektrik kesintisi sonrası elektrik gelince mekanizma otomatik olarak kendini programlayıp çalışmasına devam etmelidir.
17. Her türlü dış kontrol elemanlarına bağlanabilme özelliği ( alarm acil açılma kart sistemi, şifre paneli vb. ) bulunmalıdır.
18. Alüminyum kanatlarda kullanılan dikey profillerin et kalınlığı en az 2 mm, genişliği en az 30 mm yatay profiller camın bütün yükünü taşıyacağı için et kalınlığı en az 2 mm, genişliği en az 80mm. olmalıdır. İstenilen ral renginde boyanabilmeli veya eloksal boyalı olmalıdır.
19. Açılır kanatların sabitlerle birleştiği noktalarda sızdırmazlık için fitiller olmalı iki kanadın öpüştüğü yerde elastik ve birbirine geçen erkekli dişili fitil bulunmalıdır. Alt kısımda bulunan kıl fırça zemin bozukluğunda deforme olmaması için en az 8 mm yukarı aşağı hareket edebilmelidir.
20. Tüm kanatlarda en az 4+4 mm kalınlıkta lamine cam kullanılmalıdır.21. Tekerlek grubunun çalıştığı taşıyıcı alt ray sert alüminyum ve seyyar olup istenildiği zaman (aşınma durumunda) kolayca değiştirilebilmelidir.
22. Her bir kanat üzerinde 2 adet teker gurubu bulunmalıdır. Her bir kanatta bulunan 6 tekerin 4’ü kanatları taşımalı 2’si üst kısma basarak kanatlar kapanıp açılırken kanatların sarsılmaması ve çarpma anında tekerin raydan çıkmamasını sağlamalıdır.
23. Opsiyonel olarak dijital fonksiyon seçici ile kapının hangi konumda olduğu ekran üzerinde görülebilmelidir.
24. Elektronik kartın üzerinde İç ve dış radar, fotosel, buton ve fonksiyon seçici girişleri bulunmalıdır.
25. Elektronik kart kurşunsuz hal olup, bakır kaplama olacaktır.
26. Elektronik kartın üzerinde fotosel çıkışı olmalıdır. Güvenlik için 1 takım karşılıklı emniyet fotoseli bulunmalıdır.
27. Mekanizma setinin içerisine 2 adet akü dahil olmalıdır. Elektrik kesintilerinde en az 250 açma kapama yapmalıdır.
28. Üretici firma fabrikasyon hatalara karşı en az 2 ( İki ) yıl garanti ve 10 (On) yıl yedek parça bulundurma garantisi vermelidir.
29. Motor -20 / +70 derece sıcaklıkta çalışmalıdır.
30. Fotoselli kapının motor gücü 60 watt’dan az olmalıdır.
31. Elektronik karta besleme güç kaynağı ile verilecektir. Güç kaynağının beslemesi anahtar şartel vasıtası ile bağlanmalıdır ve mekanizmanın üzerine montajlı olmalıdır